جلد 34، شماره 130 - ( تیر 1400 )                   جلد 34 شماره 130 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

karimi M, Bozorgzad P, Najafi Ghezeljeh T, Haghani H, Fallah B. The productivity and quality of work life in emergency nurses. IJN. 2021; 34 (130)
URL: http://ijn.iums.ac.ir/article-1-3415-fa.html
کریمی مجتبی، بزرگ زاد پریسا، نجفی قزلجه طاهره، حقانی حمید، فلاح بهاره. بهره‌وری و کیفیت زندگی کاری پرستاران اورژانس. نشریه پرستاری ایران. 1400; 34 (130)

URL: http://ijn.iums.ac.ir/article-1-3415-fa.html


چکیده:   (148 مشاهده)
زمینه و هدف: بخش اورژانس به عنوان قلب بیمارستان و نقطه ورود بیماران برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی است و پرستاران اورژانس یکی از بزرگ­ترین گروه­های کاری در بیمارستان و تاثیرگذارترین نیروها در تعیین کیفیت خدمات ارائه شده هستند. هسته اصلی رسالت این بخش نجات جان بیماران است، از این­ رو پرستاران بخش اورژانس، مسئولیت سنگینی برعهده دارند و لازم است در کنار دانش و مهارت کافی از انگیزه و تعهد حرفهای لازم نیز برخوردار باشند. بنابراین اطلاعات پیرامون بهره­وری و کیفیت زندگی کاری کارکنان آن میتوانند پایه ای برای انجام اقدامات مناسب باشند و زمینه را برای رسیدن به شرایط مطلوب آماده سازند. هدف از این مطالعه تعیین بهره­وری و کیفیت زندگی کاری پرستاران بخش اورژانس بود.
روش تحقیق: این مطالعه از نوع مقطعی-توصیفی بود و از شهریور تا آبان ماه 1399 بر روی ۱۸۹ نفر از پرستاران شاغل در بخش اورژانس مراکز آموزشی-درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، که به روش تخصیص طبقه ای انتخاب شدند انجام شد. ابزار گردآوری داده ها شامل فرم مشخصات جمعیت شناختی، پرسشنامه کیفیت زندگی کاری پرستاری (بروکس و اندرسون، 2005) و پرسشنامه بهره وری پرستاران دهقان نیری و همکاران (۱۳۹۲) بود. برای تجزیه تحلیل داده­ها از آزمون­های ANOVA و t-test در نرم افزار SPSS نسخه ۱۸ استفاده شد.
یافته‌ها: براساس نتایج، میانگین و انحراف استاندارد بهره‌وری پرستاران شاغل در بخش اورژانس(۶۸/۱۱±) ۵۵/۹۲ به دست آمد.. میانگین و انحراف معیار نمره کل کیفیت زندگی کاری نیز (۹۸/۲۶±)  ۶۷/۱۴۳ به دست آمد. کیفیت زندگی کاری در بعد زمینه کاری با میانگین و انحراف معیار(۹۰/۱۵±)  ۷۳/۷۱ بالاترین و در بعد جهانی با میانگین و انحراف معیار (۲۲/۴±) ۶۱/۱۵ پایین‌ترین میانگین نمره را در بین سایر ابعاد داشت. نتایج نشان داد، بین هیچ­کدام از مشخصات جمعیت‌شناختی مورد بررسی با بهره‌وری کاری پرستاران اورژانس مورد مطالعه ارتباط معنی دار آماری وجود نداشت. از بین مشخصات کاری مورد بررسی، اشتغال هم‌زمان با بهره‌وری کاری پرستاران اورژانس ارتباط معنی دار آماری داشت (0۵/0 p<). بین کیفیت زندگی کاری پرستاران با وضعیت تاهل (0۱/0 p<) و تحصیلات (0۵/0 p<) ارتباط معنی دار آماری وجود داشت. اضافه‌کاری (0۵/0 p<) و انتخاب ساعت کاری (0۱/0 p<) با کیفیت زندگی کاری پرستاران اورژانس ارتباط معنی دار آماری داشت.
نتیجه گیری: با توجه به یافته‌ها، میانگین بهره‌وری و کیفیت زندگی کاری در پرستاران بخش اورژانس به ترتیب در سطح متوسط و نسبتا مطلوب قرار داشت. برهمین اساس هنوز تا دست‌یابی به بهره‌وری و کیفیت زندگی مطلوب فاصله وجود دارد. بنابراین ضروری است برنامه‌ریزی­های همه جانبه جهت ارتقای بهره‌وری و کیفیت زندگی کاری پرستاران صورت گیرد. این برنامه‌ریزی می‌تواند در سطح کلان توسط مدیران رده بالای نظام سلامت و در سطح خرد نیز توسط مدیریت مجموعه بیمارستانی صورت گیرد.
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: پرستاری
دریافت: 1400/4/28 | پذیرش: 1400/4/1 | انتشار: 1400/4/1

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به {نشریه پرستاری ایران} می باشد.

Designed & Developed by : Yektaweb